Sociálny podnik Černík Servis, s.r.o.

Od mája 2021 nám začal fungovať obecný sociálny podnik Černík Servis, s.r.o., ktorého zamestnanci sú Dušan Vanko, Juraj Červenka, Štefan Bridiš a Ľubomír Bojda. Zamestnanci podniku sa spolupodieľajú na prácach v našej obci (údržba zelene, miestnych komunikácii, ako aj na iných potrebných prácach).

Za odplatu náš sociálny podnik poskytuje aj služby vývozu kontajnerov pre občanov za účelom likvidácie odpadov. Kontajner je možné pristaviť u občana  a po naplnení  zabezpečíme jeho likvidáciu za poplatok v zmysle schváleného cenníka. Taktiež môže občan požiadať o prevoz nadrozmerného tovaru, napr. sedacej súpravy alebo iného tovaru vozidlom Peugeot Boxer. Rovnako vieme zabezpečiť aj služby kosenia tráv a údržby zelene krovinorezom, alebo motorovou kosačkou v domácnostiach Vás, občanov v zmysle schváleného cenníka. Služby si stačí objednať na tel. čísle 035 6578 105.

Za zmienku stojí systém financovania nášho sociálneho podniku. Podarilo sa nám získať dlhodobú dotáciu na mzdové prostriedky našich štyroch zamestnancov, teda ich preplácanie vo výške 75% celkovej ceny práce prostredníctvom Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny. Inak povedané, toto preplácanie z ministerstva má ten efekt, že nás štyria zamestnanci každý mesiac stoja z obecnej kasy len toľko, ako keby sme mali len jedného zamestnanca bez dotácie.

Dátum vloženia: 3. 5. 2021 9:26
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 4. 2022 9:09