Výzva majiteľom psov

Obec Černík, na základe jedného nešťastného incidentu so psom a viacerých a opakovaných sťažností občanov, upozorňuje a zároveň vyzýva majiteľov psov, aby nepúšťali psov na verejné priestranstvá a taktiež zabezpečili svoje oplotenie tak, aby nedochádzalo k úniku psov z ich dvorov. Majiteľ psa si musí dať pozor a psa riadne zabezpečiť aj pri takej činnosti, ako je vyparkovávanie vozidla z dvora, v ktorom sa pes pohybuje, aby nemal možnosť vybehnúť na ulicu a niekoho ohroziť. Potulujúce sa psy ohrozujú občanov a hlavne deti, ktoré idú do školy a taktiež v podvečer keď sa občania vracajú z práce. Takýto stav je neprípustný.

Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa, alebo osoba, ktorá psa vedie, alebo nad psom vykonáva dohľad. Ak pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, je ten, kto psa vedie, povinný výkaly bezprostredne odstrániť a vhodiť ich do vlastnej nádoby na komunálny odpad, alebo ich likvidovať na vlastnom pozemku. Ďakujeme za rešpektovanie uvedených pravidiel.

Dátum vloženia: 28. 4. 2022 10:16
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 4. 2022 10:20