V týchto dňoch prebieha na Slovensku registrácia do kampane Do práce na bicykli 2026. Princíp súťaže je jednoduchý – dochádzať počas júna do práce na bicykli, pešo alebo verejnou dopravou, čím človek podporí myšlienku ekologickej, zdravej a finančne výhodnej prepravy do zamestnania. Minulý rok sa do tejto súťaže zaregistrovalo takmer 15 000 ľudí! Registrovaní zamestnanci budú súťažiť o viaceré zaujímavé ceny, podporia svoje mesto v celoslovenskej súťaži samospráv, a najmä – spravia niečo pre svoje zdravie.
BEZPLATNÁ registrácia 2 až 4-členných tímov je možná najneskôr do 7. júna. Súťaže sa môžu zúčastniť aj zamestnanci, ktorí pracujú z domu na tzv. home office.
Hoci je súťaž najmä o bicyklovaní, môžu sa do nej zapojiť aj zamestnanci dochádzajúci do práce verejnou dopravou alebo pešo. Tí takisto zabojujú o zaujímavé ceny, zistia, koľko CO2 a kalórií svojím ekologickým spôsobom dopravy do práce v porovnaní s cestou autom ušetrili, a pomôžu tiež vylepšiť celkové štatistiky našej spoločnosti a mesta.
Viac informácií nájdete na stránke www.dopracenabicykli.eu