Zisťovanie predbežného záujmu občanov obce Černík, či okolitých miest a obcí o nájomné bývanie - anketa 1

Vážení občania,

už dlhodobo sa nielen v našej obci skloňuje stále rastúca potreba nájomného bývania. Súkromní developeri ponúkajú rôzne možnosti. No nie každý má záujem o kúpu nehnuteľnosti a to z rôznych dôvodov. Dostupné nájomné bývanie pomáha predovšetkým mladým ľuďom riešiť bytovú otázku. Tí preferujú nájomné bývanie pred kúpou do súkromného vlastníctva prostredníctvom hypotéky, kedy sa zadlžia na celé obdobie svojho produktívneho veku. Ako príklad nám môžu poslúžiť čísla najmä z krajín EÚ, kde čoraz väčší podiel medzi nehnuteľnosťami zastávajú práve nájomné byty. Obec Černík si tento fakt veľmi dobre uvedomuje, a preto sa na Vás touto cestou obraciame s anketou, ktorá je zameraná na zisťovanie predbežného záujmu občanov našej obce, či okolitých miest a obcí o nájomné bývanie v obci Černík, o aký typ bytu by bol najväčší dopyt, prípadne, či je vyšší záujem    o byty s balkónom alebo bez neho. Anketové lístky sú k dispozícii na webovej stránke obceformou online dotazníka:

aktuality/zistovanie-predbezneho-zaujmu-obcanov-obce-cernik-ci-okolitych-miest-a-obci-o-najomne-byvanie-anketa-772sk.html

Taktiež v papierovej forme na podateľni obecného úradu, prípadne pod článkom. Vyplnené anketové lístky v písomnej podobe môžete zasielať na adresu:

Obec Černík, Hlavná 145, 941 05 Černík

na obálku uviesť „Anketa“, osobne do podateľne obecného úradu v Černíku alebo mailom na adresu: podatelna@obeccernik.eu.

Predbežne sme stanovili termín uzávierky na koniec októbra 2020. Následne budú anketové lístky spracované a o výsledku Vás budeme samozrejme informovať. Chceme Vám už vopred poďakovať za Váš záujem a účasť v ankete. Veríme, že práve výsledky tejto verejnej ankety budú plniť významnú úlohu pri konečnom rozhodovaní čo do počtu, rozlohy alebo typu nájomných bytov.

Ďakujeme.

Dotazník