Iniciatíva „Za čistejší Černík“ - 2. kolo

Čistejší Černík

Iniciatíva „Za čistejší Černík“ - 2. kolo

Iniciatíva za čistejší Černík pokračovala 2. kolom. V sobotu 20. marca 2021 sa pod záštitou obecného úradu stretla opäť skupina miestnych dobrovoľníkov. Títo vo svojom voľnom čase vlastnými silami znova pomohli aspoň malému kúsku prírody zbaviť sa odpadu, ktorý tam pozahadzovali ľahostajní obyvatelia. Tentokrát sa čistilo verejné priestranstvo našej obce v časti Beťár oproti Zdravotnému stredisku. Akcia trvala vyše 3 hodiny a z lesíka sa vyzbieralo asi 110 vriec odpadu. Možno sa to zdá veľa, ale v porovnaní s tým, čo sa ešte stále v lesíku nachádza je to len zlomok. S hrôzou sme totiž zistili že v mnohých lokalitách lesíka je smetisko. My občania si musíme uvedomiť, že takto to už ďalej naozaj nejde a nie je možné do tejto lokality a ani inde do prírody vyvážať svoj komunálny odpad. Uvedomme si, že raz toto životné prostredie odovzdáme našim deťom a je len na nás či bude čisté alebo plné odpadkov. Týmto chceme opäť veľmi pekne poďakovať všetkým zúčastneným (pozn. aj tým, čo nie sú na foto) za odvedenú prácu a ochotu, hoci nás bolo menej než minule, odviedlo sa kvantum práce v ťažkom teréne. V budúcnosti bude čistenie verejného priestranstva obce pokračovať.

Dátum vloženia: 22. 3. 2021 8:50
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 3. 2021 15:06