Výzva

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Černík O VEREJNEJ KANALIZÁCII A ODVÁDZANÍ ODPADOVÝCH VÔD VEREJNOU KANALIZAČNOU SIEŤOU podľa paragrafu 9, odseku 6 je zakázané odvádzať dažďovú vodu zo striech a povrchu do verejnej kanalizácie. Pri poslednom intenzívnom daždi naše čerpadlá, ktoré tlačia odpadovú vodu do čističky spôsobili jej vytopenie. Naša čistička nedokáže spracovať takýto nadmerne vysoký objem vody, ktorý pochádza hlavne zo striech. Preto žiadame tých, ktorí majú takto zvedené rýny do kanalizácie, aby bez zbytočného odkladu zastavili odvádzanie dažďovej vody do kanalizácie. Pokiaľ sa situácia nezlepší, budeme nútení zabezpečiť firmu, ktorá vykoná dymovanie a odhalí každého, kto má takto zvedené rýny do kanalizácie. Neriešenie tejto situácie môže mať za následok vytopenie aj našich domácností a upchatie domových prípojok, do ktorých sa pri takýchto intenzívnych lejakoch natlačia rôzne nečistoty, ktoré tam nemajú čo robiť.

Taktiež žiadame občanov, ktorí stále nerešpektujú a hádžu do toaliet vlhčené obrúsky, handry, rôzne obaly, lejú olej alebo splachujú šupy z ovocia a zeleniny, aby od tohto nezodpovedného správania upustili vo svojom vlastnom záujme, ale aj v záujme ostatných spoluobčanov. Tieto veci do kanalizácie nepatria. Preto prosíme Vás občanov, v prípade, ak sa Vám podarí zistiť kto sa takto nezodpovedne správa ku kanalizácii, aby ste oznámili túto skutočnosť na obecnom úrade. Vinníci budú exemplárne potrestaní.

Dátum vloženia: 11. 8. 2021 14:45
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 8. 2021 15:18