Výkup železa

výkup železa

Výkup železa

Prosíme občanov v prípade, ak odovzdávajú v okolitých zberniach väčšie množstvo železného odpadu či už Malý Cetín, Komjatice, Šurany alebo aj v iných zberniach, aby vždy nahlásili obsluhe, že daný železný odpad pochádza z obce Černík. Ak obsluha váhy v zberni železného šrotu túto informáciu nedostane, daný odpad nebude možné považovať za vyseparovanú zložku z obce Černík. Bez tejto informácie to množstvo železného šrotu, ktoré tam zaveziete potom ostáva v prospech tej obci, kde je zberňa prevádzkovaná. Preto je veľmi dôležité nahlásiť informáciu, že železný šrot, ktorý ste priviezli na ktorékoľvek zberné miesto pochádza z obce Černík. Prečo to celé robiť? Poplatky za uloženie komunálneho odpadu idú každým rokom hore. Jedna obec môže mať poplatky vyššie, iná zasa nižšie. Závisí to od toho ako my občania sa snažíme v danej obci odpad separovať. Čím má obec, ale lepšiu mieru separácie, tým môžu byť aj poplatky za odvoz komunálu nižšie.

Dátum vloženia: 18. 2. 2021 13:24
Dátum poslednej aktualizácie: 18. 2. 2021 13:26