Oznam pre veriacich

Rímskokatolícky farský úrad Komjatice oznamuje, že vzhľadom na platné obmedzenie počtu účastníkov verejných zhromaždení na 50 osôb, slovenskí biskupi od 1. 10. 2020 až do odvolania udeľujú všeobecný dišpenz (oslobodenie) od fyzickej účasti na svätých omšiach v nedeľu a prikázané sviatky. Prosíme zároveň veriacich, ktorí sú viac ohrození, ľudí vo vyššom veku, taktiež trpiacich chronickými ochoreniami, ľudí po operačných zákrokoch, ako aj tých, ktorí sa starajú o seniorov, aby znovu uprednostnili sledovanie bohoslužieb prostredníctvom médií alebo internetu.
V našej farnosti sväté omše a možnosť pristupovania k sviatostiam budú pokračovať vo svojom riadnom poriadku dodržujúc i naďalej prísne hygienické opatrenia proti COVID-19. V nedeľu v rámci farských oznamov upresníme potrebné zmeny reagujúce na vzniknutú situáciu núdzového stavu, ktorý bol od 1. októbra 2020 vyhlásený.
Prosíme, rešpektujte Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky nariadenú hranicu 50 osôb, ktoré môžu byť prítomné na sláveniach v kostole vrátane asistencie.
Máme nádej, že vzájomnou ohľaduplnosťou a pokojom dokážeme zvládnuť aj túto skúšku na naše duchovné obohatenie a posilnenie.

Dátum vloženia: 5. 10. 2020 8:23
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 10. 2020 8:26