Oznam

Upozorňujeme občanov, že v zmysle všeobecne záväzného nariadenia obce Černík O VEREJNEJ KANALIZÁCII A ODVÁDZANÍ ODPADOVÝCH VÔD VEREJNOU KANALIZAČNOU SIEŤOU podľa paragrafu 9, odseku 6 je zakázané odvádzať dažďovú vodu zo striech a povrchu do verejnej kanalizácie. Pri poslednom intenzívnom daždi naše čerpadlá, ktoré tlačia odpadovú vodu do čističky spôsobili jej vytopenie. Naša čistička nedokáže spracovať takýto nadmerne vysoký objem vody, ktorý pochádza hlavne zo striech a spôsobuje nemalé problémy. Preto žiadame tých, ktorí majú takto zvedené ríny do kanalizácie aby bez zbytočného odkladu zastavili odvádzanie dažďovej vody do kanalizácie. Neriešenie tejto situácie môže mať za následok vytopenie našich domácností, ktoré sú napojené na kanalizáciu pri takýchto intenzívnych lejakoch aký bol ten posledný.

Ďakujeme za pochopenie.

Dátum vloženia: 27. 10. 2020 13:56