Knižkáreň na detskom ihrisku

Milí občania,
čo pekné sa Vám dnes prihodilo? Urobili ste dnes niečo pekné vy?

Na obecný úrad bol pred niekoľkými dňami doručený mail, v ktorom sa okrem iného píše:

„Ako malý experiment som sa rozhodla na hornom ihrisku urobiť skrinku, v ktorej by boli knižky na požičanie/výmenu/čítanie na mieste... Tablety a smartfóny totiž žiadnu fantáziu a predstavivosť u detí nepestujú, tak sa chcem aspoň pokúsiť..."
Ako príloha bola priložená nenápadná fotka malej skrinky, ktorú autorka mailu výstižne nazvala „knižkáreň".
Toto pekné sa prihodilo mne! Nápad aj záujem občana o veci spoločné!
Ďakujem Ing. D. Buranskej, ktorá prišla s nápadom a na vlastné náklady dala „knižkáreň" vyrobiť. Veľké ďakujem jej patrí za nezištnú angažovanosť. Želal by som si, pre rozvoj obce a pre dobro nás všetkých, aby podobne zmýšľajúcich ľudí ako je ona, bolo viac.
V obci máme tri verejné destské ihriská vybudované od roku 2014, realizované boli z obecného rozpočtu a jedno uzavreté - využívané deťmi materskej školy. Údržba, opravy a kosenie pravidelne zabezpečuje obec.
Staré slovenské príslovie hovorí: "Kto chce niečo mať, musí a to dbať". Riadili sa ním naši predkovia - gazdovia a platí dodnes.
„Knižkáreň" je k dispozícii bezplatne. Vy, ktorí ju budete využívať, starajte sa o ňu i o knižky v nej. Chráňte ju pred vandalmi myslite, prosím na to, že knižky majú slúžiť mnohým.

Ďakujem tým jednotlivcom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o rozvoj obce a o život v nej. Verím, že si „knižkáreň" nájde svojich čitateľov.
Prajem nám ešte veľa podobných milých aktivít.

Starosta obce

Dátum vloženia: 14. 4. 2016 0:00